HİKAYELER

Houdini’nin kapısı

6.06.2007 12:18:42


Salamon Beraze’den bir hikaye

Ünlü sihirbaz Harry Houdini yanına hiç bir gereç almadan, yalnızca giysileriyle girdiği herhangi bir hapishaneden bir saatten önce kurtulacağını iddia eder ve bununla övünürdü.

İngiliz Adalar’ındaki küçük bir kasaba Houdini’yi davet etti. Houdini kasabanın çağına göre modern hapishanesine geldiğinde, hücresine yerleştirildi. Heyecan doruktaydı. Kapılar kapandığında onun o hücreden çıkabileceğine kimse inanmıyordu. Houdini’nin kemerinde yirmibeş santimlik bir çelik parçası bulunurdu ve bütün kilitleri onunla açardı. Otuzuncu dakikanın sonunda, yüzündeki kendine güven ifadesi yok olmuştu. Bir saat geçtiğinde artık ter dökmeye başlamıştı. İkinci saatin sonunda kapının üzerine yığıldı ve kapı o anda kendiliğinden açıldı.

Kapıyı kilitlememişlerdi. Kapı yalnızca Houdini’nin kafasında kilitliydi. Biraz itse açılacaktı kapı, ama kapının kilitli olduğunu düşündüğü için bunu denemedi bile.

Ekleyen/Kaynak: best of gravianBu bölüme Hikaye ekleyebilirsiniz. Hikaye eklemek için tıklayın

Yorumlar [ Yorum Yaz ]

Yazan: Abdurrahman SAYAR    9.09.2007 02:21:55
ÖNYARGILI OLMAYALIM....
Çok güzel bir hikaye tebrik ederim.İnsanları insan olarak anlamaya çalışmış olsa idik,daha o köye geldimiz dakkidan itibaren kapının kilitli olmadığını hemen anlardık?acaba nasıl diyeceksiniz,tabiki konuşarak...lütfen konuşalı ve yazalım bu arada birbirimizi görmüş oluruz(tabiki içimizi)..Saygılarımla...  En Çok Yorumlananlar

  Yeni Hikaye Ekle

  Yorum Yaz

  Tümünü Listele

| 101 Okey Oyunu | Türkçe Kürtçe Sözlük | Kürtçe Dil Testi |